Dokud se nenaučíš létat, musíš v tom umět chodit...

dieta bohatá na karbohydráty

3. listopadu 2007 v 10:10 |  různé diety
Dieta bohatá na karbohydráty zlepší myšlení

Informace, že ovoce, zelenina nebo těstoviny mohou přispět k úbytku váhy, je všeobecně známá. Jenže nyní se vědecký tým zaměřil na to, zda má i jiné klady. A vyšlo najevo, že kdo chce mít rychlejší schopnost rozhodování, měl by si ji dopřát také.

"U pacientů, kteří jsou obézní nebo trpí nadváhou vede dietní plán založený na omezení příjmu energie ke zlepšení celkové nálady, a to platí bez ohledu na složení diety," řekl doktor Brinkworth reportérům. Kromě toho ale došel k závěru, že dieta založená na potravinách s vyšším obsahem karbohydrátů, což je například ovoce, zelenina, chléb a těstoviny vede ke zrychlení myšlenkových pochodů.
Doktor Brinkworth z australského Institutu pro výzkum lidské výživy a jeho kolegové porovnávali náladu a kognitivní funkce u lidí obézních a trpících nadváhou, ale jinak zdravých, ve věku mezi 24 a 64 lety. Sledování ukázalo, že u větší části z nich dieta založená na velkém množství karbohydrátů vedla k jasnému zrychlení myšlenkových pochodů. Podle vědců ještě zbývá zjistit, nakolik jsou tyto účinky dlouhodobé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 meda meda | Web | 8. září 2008 v 21:04 | Reagovat

každý kdo chce zhubnout prostě musí kliknout na web..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.